چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات
 4. /
 5. چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

اگه دنبال این هستید که بتونید به خوبی انگلیسی حرف بزنید یا یه میانبری واسش پیدا کنید. باید بگیم تا جایی که بتونیم شما رو در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی به هدفتون می رسونیم اما قطعا خودتون هم باید تلاش کنید.

ما نمی تونیم جادو کنیم یا بگیم با روزی 5دقیقه وقت گذاشتن می تونید مثه یه انگلیسی زبون حرف بزنید.اما نکاتی رو می دونیم که میتونه به شما در روان صحبت کردن انگلیسی کمک کنه.این جا نکاتی راجب راه های بهبود مکالمه ی زبان انگلیسی شما گفته شده که با هم می خونیم.

همین جا همین لحظه تلاش کنید و این جملات کوتاه وپرکاربرد تلفن در انگلیسی رو بخاطر بسپارید :

[vc_single_image image=”6398″ img_size=”full” alignment=”center”]
 • قبول کنید که انگلیسی یه زبون عجیب و غریب است

قطعا با مواردی توی آموزش گرامر زبان انگلیسی مواجه شدید که هیچ قاعده و قانونی ندارن. پس دنبال علت اینکه  readو گذشته ی اون read) ) یه جور نوشته می شن ولی متفاوت خونده میشن، نباشید. پس انقدر خودتون رو واسه پیدا کردن دلایل اونها آزار ندید و همین جوری بپذیریدشون و حفظشون کنید.

مطمئن باشید که کند و کاو زیاد راجب مواردی که قاعده ای ندارن بیشتر شما رو از زبان زده می کنه.

 • روزانه مرور کنید

کلاس رفتن قطعا خوبه ولی بدونید که روزی یکی دو ساعت حتی سه روز در هفته هم که باشه کافی نیست. بازم لازمه :

 • شما روزانه مرور کنید.
 • بهترین کار اینه که خودتون رو مجاب کنید واسه چند دقیقه هم که شده روزانه یه چیز جدید یاد بگیرید و مرور کنید.
 • سعی کنید هر چیزی که فکر می کنید سخته رو باهاش روبرو بشید. دائما بخونید.
 • گوش بدید. ( داستان های کوتاه انگلیسی برای سطح مبتدی تا پیشرفته)
 • با خودتون حرف بزنید و حتی انگلیسی فکر کنید.

اگه دنبال این هستید که بتونید انگلیسی رو به راحتی صحبت کنید باید اون رو جزئی از زندگیتون بدونید.

 • دیگه خودتون رو زبان آموز ندونید!

دیگه این تفکر قدیمی رو که دارید انگلیسی یاد می گیرد دور بریزید . به خودتون به عنوان شخصی نگاه کنید که انگلیسی صحبت می کنه. یه فرق کوچیک داره. اونم اینه که این جوری اعتماد به نفس بیشتری دارید و می تونید از چیزی که یاد گرفتید کاربردی تر استفاده کنید.
این یعنی این که انگلیسی فکر کنید.

مثلا وقتی می خواید کلمه ی سیب رو به انگلیسی بگید تو ذهنتون واژه ی فارسی سیب میاد و بعد اون رو ترجمه می کنید به apple . این کار اشتباهه و باعث میشه که شما نتونید سلیس حرف بزنید. پس تصویر سیب رو به خاطر بیارید و واژه ی apple رو بیان کنید. پس از این به بعد تمرین کنید که بدون ترجمه کردن واژه ها صحبت کنید.

 • یادتون باشه جواب ها توی سوال نهفته اند

وقتی کسی ازتون سوال می پرسه خوب دقت کنید. سوالای انگلیسی اغلب مثه آینه می مونن:

          Does he…..?                       Yes, he does.
اگه کسی ازتون یه سوال پرسید و شما مطمئن نبودید چی جوابشو بدید. به این فکر کنید که از چه کلماتی توی سوالش استفاده کرده بود.

کسی که از شما سوال پرسیده بیشتر کلماتی که می خواد از شما بشنوه توی جمله ی خودش وجود داره. صرفا به جای حذف کردن بعضی از دستور زبان ها، الگوی استفاده شده ی اون رو یاد بگیرید.

 • به بخش شنیداری اهمیت بدید

اکثر شما وقتی به حرف های یه انگلیسی زبون گوش می دید بیشتر روی درک خودتون از تک تک حرف ها تمرکز می کنید.

درسته که مهمه بفهمین چی گفته ولی چیزهای مهم دیگه ای هم وجود داره که می تونید ازش یاد بگیرید.

 • سعی کنید خیلی روی معنی کلمات دقت نکنید و این دفعه بیشتر به نحوه ی بیانشون دقت کنید.
 • به این توجه کنید که از چه کلمات ربطی استفاده می کنن یا مخفف یا عامیانه ی واژه ها رو دریابید، مثلا ” “ya رو به جای “you ” استفاده می کنن.
 • دفعه ی دیگه ای که به حرفهاشون گوش می دید این جزئیات رو به خاطر بسپارید تا بتونید روان تر و طبیعی تر حرف بزنید.

حتما تجربه ی اینو داشتید که موقع گوش دادن به حرف های انگلیسی زبون ها خیلی از کلماتش رو متوجه نشدید و ممکنه به خاطر این باشه که کلمات رو نمی شناسید یا خیلی تند صحبت می کنن یا لهجه ی خیلی غلیظی دارن.

یکی از راه حل هاش اینه که:

 • برنامه ها یا ویدئوهای روزمره ی انگلیسی ببینید تا بتونید با زبون محاوره و روزمره ی اونها بیشتر آشنا بشید. حالا اینکه چه جوری ازش استفاده کنید و نحوه ی یادگیریتون به تجربه ی خودتون بستگی داره و می تونید موضوعاتی که بیشتر بهشون علاقه دارید رو پیدا کنید و روی اون ها وقت بذارید.
  هرچه بیشتر گوش بدید، راحت تر می تونید انگلیسی سلیس صحبت کنید.
 • همینطور که گفتیم از ویدیو ها برای یادگیری واژگان استفاده کنید.
 • از فرهنگ لغات تصویری استفاده کنید.
 • سعی کنید تعریف کلمات و مثال های اون رو نگاه کنید.

زیاد تمرین کنید

یه اصطلاحی تو انگلیسی هست که توضیحش میشه این که “چو از دیده رود از عقل برون آید”.

پس اگه تمرین نکنید یادتون میره.

این تصور کمکتون می کنه که کلمات رو مرور کنید و بهترین راه واسه ی جا انداختن کلمات در ذهنتون اینه که ازشون استفاده کنید تا ملکه ی ذهنتون بشه. وقتی یه کلمه ی جدید یاد می گیرید سعی کنید در طول یک هفته ازش تو چندتا جمله استفاده کنید و اینجوری هیچ وقت از ذهنتون پاک نمیشه.

 • عبارات رو یاد بگیرید

صحبت کردن روان انگلیسی یعنی این که بتونید افکار و احساساتتون رو بیان کنید. شما هدفتون اینه که در قالب جملات صحبت کنید پس چرا جمله ها و عبارات رو یاد نگیرید.

بهتره صرفا به جای حفظ کردن کلمات، عبارات روزمره ی انگلیسی رو به خاطر بسپارید. عبارت های پر کاربرد فارسی رو توی صحبت هاتون در بیارید و معادل انگلیسیش رو یاد بگیرید.

 • خیلی دنبال یادگیری دستور زبان انگلیسی نباشید

کلید یادگیری یه زبان دیگه اینه که بین مطالعه و تمرین تعادل وجود داشته باشه. صحبت کردن روان انگلیسی شبیه استاد بودن در گرامر نیست. حتی خود انگلیسی زبون ها هم پیش میاد که ایراد گرامری داشته باشن.

سلیس صحبت کردن به این معناست که بشه ارتباط برقرار کرد. پس یه وقتا باید دفتر گرامرتون رو رها کنید و برید یه جایی که تو محیط قرار بگیرید و بتونید از چیزایی که یاد گرفتید توی محیط واقعی استفاده کنید.

 • از اشتباه کردن نترسید

گاهی وقتا این که بخواید قواعد و کلمات رو با هم به کار ببرید مشکل میشه. به ترستون غلبه کنید و نگذارید باعث بشه شما رو از صحبت کردن دور کنه.

حتی اگه فک می کنید دارید اشتباه حرف می زنید خودتون رو نبازید و به حرف زدن ادامه بدید. هر چی بیشتر صحبت کنید راحت تر می تونید کلمات رو به خاطر بسپارید و هنگام صحبت کردن سریع تر کلمات مناسب رو توی ذهنتون پیدا می کنید.

راهکار مقابله با استرس در مکالمه

 • از هرکسی که تونستید یاد بگیرید

نباید یادگیری تون رو محدود به معلم و کتاب دفتر کنید. هر کسی که انگلیسی صحبت می کنه می تونه شما رو کمک کنه. می تونید از طریق شبکه های اجتماعی دوستای انگلیسی زبون پیدا کنید و ازشون بخواید شما رو کمک کنن. این یه فرصت خیلی خوبی می تونه باشه که شما بتونید از این فرصت استفاده کنید و نکات خیلی خوبی یاد بگیرید.

 

با شما تماس میگیریم!

فهرست