آزمون بین المللی PTE

آزمون (PTE ( Pearson Test of English هر روزه جای خود را بیشتر از قبل درمیان دو آزمون دیگر آیلتس و تافل باز می کند. در حال حاضر کشور استرالیا ، دانشگاه هاروارد ، دانشگاه YALE و موسسات زیادی از کانادا و انگلیس PTE را قبول می کنند.

این آزمون از یک روند استاندارد و دقیق برای سنجش افراد استفاده می کند و این آزمون روی بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در سراسر دنیا با بیش از ۱۲۰ زبان مادری مختلف آزموده شده است. این در حالی است که پس تحقیقات فراوان به این دستاورد رسیده است که میزان خطای یک سیستم با یک انسان بسیار کمتر از میزان خطای ممکن بین دو انسان می باشد.
این آزمون مانند آیلتس دارای دو نوع مختلف General و Academic است اما بر خلاف آیلتس، به شکل آنلاین برگزار می شود.
(PTE (Academic
این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی ۵ روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود. زمان این آزمون در مجموع ۳ ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:
• Speaking and writing:77-93 Min
• Reading :32-41 Min
• (Break :10 Min (Optional
• Listening:45-57 Min

 

(PTE (General
این آزمون از دو بخش تشکیل شده است : یک بخش نگارش و دیگری بخش صحبت کردن می باشد. بخش نگارش مهارتهای شما را در زمینه های Listening, Reading Comprehension, Writing می سنجد.
در بخش صحبت کردن (Speaking) متقاضی توسط یک ممتحن آموزش دیده از لحاظ صحبت کردن به زبان انگلیسی سنجیده می شود . این آزمون نیز شبیه استاندارد اروپا (CEFR) دارای ۶ سطح می باشد. تمامی سطوح این آزمون توسط سازمان Edexcel اجرا می گردد که مورد تایید Ofqual انگلستان می باشد.
مدارک PTE General دارای اعتبار زمانی نمی باشد و هیچگاه منقضی نخواهند شد.

 

ساختار آزمون PTE
Communication Level CEF Test Time
Written Test
PTE General Test Time Spoken Test
Foundation A1 A1 ۱hr 15 ۵ Min s
Elementary A2 A2 ۱hr 35 ۵ Min s
Intermediate B1 A3 ۱hr 35 7 Min s
Upper inter mediate B2 A4 ۲hr 7 Min s
advanced C1 A5 ۲hr 35 8 Min s
Proficient C2 A6 ۲hr 55 8 Min s

 

برگزاری دوره PTE در آکادمی زبان ارس

پس از تعیین سطح و مشاوره، بسته به اینکه نیازهای زبان آموز چه باشد، محتوای این دوره تنظیم شده و در صورت لزوم از کتابهای PTE Academic و PTE Practice Tests استفاده میگردد. محوریت اصلی کلاسها مطالب و جزواتی خواهد بود که حین تدریس به صورت انحصاری برای هر زبان آموز تهیه میشود. تکالیف و تمرینهای ضروری به زبان آموز محول می شود تا خارج از زمان کلاس در منزل انجام دهد و روند رو به رشد هر زبان آموز توسط مدرس مربوطه چک می شود.
آزمونهای آزمایشی در مقاطع مورد نظر برگزار شده و نتایج آنها مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. پس از اطمینان از اینکه زبان آموز آمادگی کامل برای شرکت در آزمون اصلی را دارد به ایشان توصیه شرکت در آزمون داده می شود.