جملات پرتکرار در شبکه‌های اجتماعی

رایج‌ترین اختصارات شبکه های اجتماعی در انگلیسی :

کلمات و حروف اختصاری، سخت ‌ترین اصطلاحات شبکه‌های اجتماعی در زبان انگلیسی هستند. وقتی به یک سری حروف بزرگ بر می‌خورید، نه تنها باید با زبان انگلیسی آشنا باشید، بلکه باید زبان انگلیسی مورد استفاده در شبکه‌های اجتماعی را نیز بدانید. در اینجا برخی از پرکاربردترین و اساسی‌ترین کلمات اختصاری مورد استفاده در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنیم تا هیچ مکالمه و موضوعی در فضای مجازی را از دست ندهید.

AMA
معنی: Ask Me Anything (از من هر چه می‌خواهی بپرس)

کاربرد: اگر شخصی بخواهد در مورد موضوعی امکان طرح سؤال را باز کند، از این اصطلاح استفاده خواهد کرد.

مثال:

“Hi, I’m Sam and I came to tell you everything you want to know about phishing. AMA!”

Bae
معنی: Before Anyone Else (قبل از هر کسی دیگر)

کاربرد: این کلمه جایگزینی برای baby است و می‌تواند به جای عزیزم، عشقم و کلمات عاشقانه دیگر به کار رود.

“I’m meeting bae tonight. I’ve missed him all week!!”

DM
معنی: Direct Message

کاربرد: این اصطلاح به پیام خصوصی با کاربران اشاره دارد.

اصطلاحات مربوط به فضای مجازی در انگلیسی

در بخش قبلی در مورد اختصارات رایج در فضای مجازی به انگلیسی صحبت کردیم، اکنون بیایید با مهمترین اصطلاحات انگلیسی رایج در فضای مجازی آشنا شویم. این اصطلاحات در زمان ارسال پست، گفتگو با دیگران یا کامنت گذاشتن برای کاربران دیگر برای شما مفید خواهند بود.

Instafamous

این اصطلاح به شخصی اشاره دارد که در اینستاگرام مشهور است و هزاران یا میلیون‌ها فالوور دارد. این افراد به عنوان اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شوند و برندهای زیادی تبلیغات خود را به آن‌ها می‌سپارند.

Finsta (Fake Insta)

بسیاری از افراد در کنار حساب اصلی خود در اینستاگرام، یک حساب فیک با نام و آیدی جعلی می‌سازند و از آن برای لایک و کامنت گذاشتن در حساب اصلی خود، پنهان کردن هویت اصلی یا هر هدف دیگر استفاده می‌کنند. به این اکانت فیک در اصطلاحات مربوط به فضای مجازی، Finsta گفته می‌شود.

#nofilter

از این هشتگ، زیر پست‌هایی قرار داده می‌شود که هیچگونه ادیتی روی ان‌ها انجام نشده باشد. برای مثال اگر عکس یا ویدیویی از یک منظره ثبت کرده و بدون هیچگونه افکت و ادیتی آن را در شبکه اجتماعی خود پست می‌کنید، می‌توانید از این هشتگ استفاده نمایید.

Viral

وایرال علاوه بر اینکه یکی از اصطلاحات مربوط به فضای مجازی در انگلیسی است، در زبان فارسی هم استفاده می‌شود. زمانی که پستی به سرعت در بین کاربران منتشر و دیده شود، اصطلاحا گفته می‌شود که آن پست وایرال شده است.

در زندگی روزمره در سطح شهر خلاصه گویی مدت هاست که رواج دارد. این خلاصه گویی ها مختص گویش غیر رسمی هستند و توسط همگان استفاده می شوند. به عنوان مثال بجای Goodbye از Bye و بجای Hello از Hi و Hey استفاده می شود. بسیار می شنوید که بجای Good morning فقط Morning گفته می شود. در دنیای مجازی افراد از این هم فراتر می روند. چراکه باید همه چیز را تایپ کنند. مثلا :

بجای Laughing out loud این مخفف را می بینید : LOL

بجای Be right back که خود خلاصه است می بینید : BRB

بجای By the way از BTW استفاده می شود.

بجای Let me know از LMK استفاده می شود.

و اگر برای رفتن عجله دارید G2G مخفف Got to go است.

قبلی
راهکارهای یادگیری آسان و سریع زبان انگلیسی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up