آزمون آیلتس چیست؟هرآنچه درباره آزمون آیلتس نیاز دارید

 1. خانه
 2. /
 3. پادکست
 4. /
 5. پادکست های آیلتس
 6. /
 7. آزمون آیلتس چیست؟هرآنچه درباره آزمون آیلتس نیاز دارید

مقدمه :

دوست خوب من سلام، شما دارید به اولین قسمت از پادکست های آیلتس رادیو ALA گوش می کنید. من مهرشاد پرهیزکار هستم، سوپروایزر آکادمی زبان ارس. در این پادکست ما به بررسی اهمیت آزمون آیلتس می پردازیم. اینکه آیلتس چی هست؟ اصلا چرا باید آیلتس را انتخاب کرد؟ تافل پس چی؟! آهان در مورد PTE هم یه چیزهایی می دونم اما خب زیاد نمی دونم ربطش به آیلتس چیه!؟ بله دوست من، در این پادکست ما تمامی سوالات شما را پاسخ می دهیم و نه تنها به شما کمک می کنیم که بتوانید این آزمون را و دیگر آزمون های بین المللی را به خوبی شناسایی کنید و بشناسید، بلکه به شما کمک می کنیم که نکات کلیدی و کاربردی آزمون آیلتس را در تمامی مهارت ها هم بشناسید. 

آزمون آیلتس چیست ؟

از رادیو آیلتس ALA با شما صحبت می کنم، مهرشاد پرهیزکار هستم، سوپروایز آکادمی زبان ارس. آزمون آیلتس، یک سیستم آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است. آیلتس (IELTS) یعنی International english language testing system. یک امتحان برای تشخیص زبان انگلیسی افرادی که قصد کار و یا زندگی و یا حتی تحصیل در دیگر کشورها را دارند. آزمونی که کمتر از 3 ساعت مدت زمانش هست، و نمره هر مهارت از 1 تا 9 متغیر هست. تمرکز این آزمون در ارزیابی 4 مهارت Speaking، Listening، Reading و Writing هست. این آزمون در 2 مرحله برگذار می شود:

 • مرحله اول، بخش کتبی آزمون است که مدت زمانش حدود 2 ساعت و 40 دقیقه است.
 • مرحله دوم، بخش گفتاری آزمون است.

یک نکته خیلی مهم این است که ما 2 مدل آزمون آیلتس داریم:

 • آزمون آیلتس General 
 • آزمون آیلتس Academic

تفاوت این دو آزمون فقط محدود میشه به دو بخش Reading و Writing. یعنی در آزمون آکادمیک Reading تخصصی تری را نسبت به آزمون General داریم.

در بخش Writing آزمونGeneral ، دو تا Task داریم:

 • Task 1 که باید نامه ای رسمی، نیمه رسمی و یا غیر رسمی نوشته بشود 
 • Task 2 یک مقاله 250 کلمه ای

در بخش Writing آزمون آکادمیک هم 2 Task داریم :

 • در Task اول به تحلیل موضوعی آیتم های خاص می پردازیم.
 • در بخش دوم هم، همچون آزمون ،General یک مقاله 250 کلمه ای را باید بنویسیم، اما همچنان، تحلیلی تر و با جزئیات بیشتر. 

خیلی از دوستان می پرسند که من باید آزمون آیلتس Academic شرکت کنم یا  General؟

ببینید عزیزان، این فقط بستگی به شرایط شما داره. باید ببینید شرایط مهاجرتی که پیش روی شما هست با کدام یک از این دو آزمون و شرایط این دو آزمون مطابقت دارد.

سوال دیگری که می پرسند این است که باید چه نمره ای بگیریم تا قبول بشویم؟

 در این آزمون، قبولی و یا ردی نداریم. به هر کدام از مهارت های شما در بازه 1 تا 9، نمره دهی میشه و در نهایت میانگین گرفته می‌شود و نمره پایانی شما مشخص می شود.

چقدر باید زمان بزارم تا نمره 7 بگیرم؟

یکی دیگر از سوالاتی است که بسیار از من پرسیده می شود. دوست من زمان دقیقی برای رسیدن به نمره 7 آیلتس مشخص نیست. برای پی بردن به پاسخ این سوال باید، اول یک آزمون تعیین سطح از شما به عمل بیاید و در صورت نیاز از شما یک ماک تست گرفته بشود که به تفکیک، نمره مهارت‌های شما مشخص شود و بعد از آن برنامه درسی برای شما طراحی شود، آنجا است که می‌شود گفت دقیقا چقدر شما زمان نیاز دارید تا بتوانبد به نمره مورد نظرتان دست پیدا کنید.

جزئیات بیشتری را در مورد این آزمون در پادکست های بعدی براتون توضیح خواهم داد، قرار است که در مورد تک تک این مهارت ها صحبت کنیم و راه کارهای لازم و تکنیک های لازمی که زبان آموزان نیاز دارند که در مورد این آزمون بدانند را به راحتی با شنیدن این پادکست ها یاد بگیرند. 

[bs-text-listing-2 columns=”3″ title=”پادکست های منتشر شده” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”t3-s7″ title_link=”https://arasedu.com/%d9%81%d8%a7%db%8c%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d9%86%db%8c-%d9%be%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%b3%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b3/” category=”186″ tag=”” count=”30″ post_ids=”” offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-help=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””]

مقالات مرتبط :

فهرست