7 نکته طلایی رایتینگ آیلتس

در اینجا 7 نکته برتر رایتینگ آیلتس آورده شده است. این نکات برای هر دو آزمون رایتینگ آکادمیک و عمومی کاربرد دارند و به شما در انجام سوال 1 و سوال 2 آموزش آیلتس کمک می کنند.

1 : سوال و دستورالعمل ها را با دقت بخوانید

یکی از رایج ترین دلایل نمره پایین در آزمون رایتینگ، پاسخ ندادن صحیح به سوال است. علت این امر عدم درک کامل سؤال و دستورالعمل ها است.
درک سوالات دشوار نیست، اما باید ساختار آنها را مطالعه کنید و بدانید که چگونه آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

2 : پاسخ خود را برنامه ریزی کنید

دومین نکته از نکات رایتینگ آیلتس ما به همان اندازه مهم است. همیشه قبل از شروع به نوشتن، چند دقیقه را صرف برنامه ریزی پاسخ خود کنید.
3 دلیل برای این وجود دارد:
• برنامه ریزی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود
• برنامه ریزی باعث پاسخ مرتبط تری می شود
• برنامه ریزی باعث ساختار بهتر می شود
اگر قبل از شروع نوشتن انشا خود را برنامه ریزی کنید، از قبل می دانید که قرار است چه بگویید و نیازی به توقف برای فکر کردن به ایده بعدی نخواهید داشت. این بدان معنی است که شما می توانید خیلی سریعتر از زمانی که برنامه ای ندارید بنویسید.
برنامه‌ریزی همچنین تضمین می‌کند که همه چیزهایی را که سؤال نیاز دارد را در نظر بگیرید تا معیارهای نمره‌گذاری برای دستیابی به Task achievement یا نمره موفقیت در انجام کار را برآورده کنید که 25٪ از امتیازات را در اختیار دارد. علاوه بر این، ساختار سازمان یافته تری به پاسخ شما می دهد که امتیاز انسجام و همبستگی در نوشتار بهتری برای شما دارد. این معیار 25٪ دیگر از نمرات را دارد.

7 نکته طلایی رایتینگ آیلتس

3 : ساختارهای پاسخ را بشناسید

خبر خوب این است که شما فقط باید دو ساختار مقاله را یاد بگیرید، یکی برای Task 1 و دیگری برای Task 2. اینها می توانند برای هر سوالی که ممکن است داشته باشید استفاده شوند. این یکی از با ارزش ترین نکات رایتینگ آیلتس است که می توانیم به شما ارائه دهیم.
گاهی اوقات لازم است کمی آنها را تطبیق دهید، اما همان ساختار اولیه ثابت می ماند. با این حال، یادگیری آنها آسان است و با تمرین، به زودی می توانید پاسخ های با امتیاز بالا را در مدت زمان مجاز بنویسید.

4 : معیارهای نمره دهی را درک کنید

برای کسب نمره بالا در آزمون رایتینگ آیلتس، باید دقیقاً بدانید که ممتحن چه می خواهد. بنابراین، یک گام مهم برای دستیابی به موفقیت، درک معیارهای علامت گذاری است.
در اینجا 4 زمینه مهارتی وجود دارد که در آن مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت:
• موفقیت در انجام کار
• انسجام و همبستگی
• واژگان (منابع لغوی)
• گرامر
که هر کدام 25 درصد از نمرات را دارند.

5 : با موضوعات رایج آشنا باشید

موضوعات خاصی وجود دارد که به طور مرتب در هر قسمت از آزمون رایتینگ مطرح می شود. اگر پاسخ دادن به سؤالات مربوط به این موضوعات را به عنوان بخشی از آمادگی خود تمرین کنید، برای روز امتحان به خوبی آماده خواهید شد.

چند نکته بعدی رایتینگ آیلتس به جزئیات پاسخ های شما مربوط می شود.

6 : از مترادف ها و به بیان دیگر نوشتن استفاده کنید

شما باید از کلمات کلیدی سوالات در پاسخ های خود استفاده کنید. در صورت امکان، به جای تکرار کلمات مشابه، از مترادف ها استفاده کنید. این برای دستیابی به نمره بالا برای منابع واژگانی (واژگان) ضروری است که 25٪ دیگر از کل نمره ها را شامل می شود. اگر شما فقط از کلمات مشابه بارها و بارها استفاده کنید، ممتحن تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.
همچنین باید بدانید که چگونه به بیان دیگربنویسید، یعنی یک چیز را به روش های مختلف با استفاده از ساختار جمله و مترادف های مختلف بگویید.
این فقط یک نکته رایتینگ آیلتس نیست، بلکه برای بخش های Reading، Speaking و Listening امتحان نیز کاربرد دارد.

7 : تعداد صحیح کلمات را بنویسید

تعداد کلمات چیز دیگری است که باید به آن دقت کرد.

  • سوال 1 – حداقل 150 کلمه
  • سوال 2 – حداقل 250 کلمه

برای اینکه زمان زیادی را برای شمردن هر کلمه تلف نکنید، میانگین تعداد کلماتی را که در هر خط می نویسید محاسبه کنید و آن را در تعداد خطوط پاسخ خود ضرب کنید. انجام این کار را در طول آماده سازی خود تمرین کنید و به زودی قادر خواهید بود تعداد کلمات خود را به سرعت و با دقت تخمین بزنید.
اگر تعداد کلمات کمتری از آنچه لازم است بنویسید، نمرات موفقیت در انجام کار را از دست خواهید داد. با این حال، برای نوشتن بیشتر از حداقل تعداد کلمات، لزوماً نمره بالاتری نخواهید گرفت. به کیفیت آنچه می نویسید نمره داده می شود نه کمیت.

سعی کنید تعداد لغات هدفتان 160 تا 180 کلمه برای سوال 1 و 260 تا 280 برای سوال 2 باشد.

کنار شما هستیم در بهترین آموزشگاه آیلتس غرب تهران

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

دوره های در حال برگزاری :

مشاوره رایگان و ثبت نام :

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up