بهترین روش های یادگیری آیلتس

آماده شدن برای آزمون آیلتس می تواند دلهره آور باشد و باعث شود که شما در مورد اینکه از کجا شروع کنید به شدت دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل است که ما مجموعه ای از مراحل مفید را برای شروع شما ارائه می کنیم.

در یک آزمون تمرینی آیلتس شرکت کنید :

اگر پایه زبانی خوبی دارید، با انجام یک آزمون تمرینی آیلتس نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنید. این بخش مهمی در آماده سازی اولیه شماست که به تعیین نقاط قوت و ضعف شما کمک می کند. نه تنها لازم است نقاط ضعف خود را بهبود بخشید، بلکه به همان اندازه ضروری است که نقاط قوت خود را برای ایجاد یک پایه محکم برای آزمون منسجم و موفق تقویت کنید.

با این حال، اگر برای خودداری از این اشتباهات تلاش می کنید یا نمی توانید آنها را به وضوح شناسایی کنید، قطعاً به یک متخصص در کنار خود نیاز دارید. اکثر شرکت کنندگان در آزمون گذراندن دوره آمادگی آیلتس را یکی از ساده ترین راه ها برای نزدیک شدن به آزمون می دانند، زیرا تمرکز آن تنها بر آماده سازی شما برای آزمون آیلتس است.

در آکادمی زبان ارس، نه تنها در طول دوره و هر آخر هفته آزمون آیلتس بر اساس تفکیک مهارت ها صورت می پذیرد، بلکه پس از پایان دوره 12 آزمون شبیه سازی آیلتس برگزار می شود تا تسلط کامل در آزمون حاصل شود.

فرمت آزمون را بررسی کنید

قبل از شروع تمرین، بسیار مهم است که بدانید از فرمت آزمون چه انتظاری دارید. با مرور محتوای آزمون و همچنین انواع سؤالات درهر بخش، با آن آشنا شوید.

به یاد داشته باشید که رمز موفقیت در هر امتحانی و نه فقط آیلتس، آشنایی کامل با الگو و قالب آزمون است.

در دوره های آیلتس آکادمی زبان ارس، تمامی قالب های آزمون تشریح شده و تمامی آزمون های آزمایشی در این قالب ها طراحی شده اند. در مجموعه ارس، در طول هر ترم آیلتس آزمون متعدد برگزار خواهد شد. همچنین در آخر هر هفته، آزمون آیلتس بر اساس تفکیک مهارت ها برگزار می گردد. همچنین پس از پایان دوره آیلتس، یک دوره 12 جلسه ای فقط به آزمون های آزمایشی آیلتس اختصاص داده شده است.

به محدودیت های زمانی دقت کنید

هرچه درک واضح تری در مورد ساختار آزمون ایجاد کنید، شانس شما برای تکمیل موفقیت آمیز آن در بازه زمانی اختصاص داده شده بیشتر است. آماده سازی خود را تحت شرایط زمان بندی شده انجام دهید تا به سرعت آزمون عادت کنید.

به یاد داشته باشید که آزمون آیلتس دارای محدودیت زمانی است و شما فقط برای هر مهارت زمان تعیین شده در اختیار خواهید داشت. اگر نمی توانید مهارت ها را در زمان اختصاص داده شده تکمیل کنید یا اگر به دلیل فشار زمانی نمی توانید تمرکز کنید، باید با تمرین زمانی بسیار و استفاده از تکنیک های خاص، زمان خود را تنظیم کنید.

در آکادمی زبان ارس تمریناتی که در کلاس‌های دوره آمادگی آیلتس انجام می‌شود، تحت شرایط زمان‌بندی‌شده مشابه امتحان انجام می‌شود، بنابراین شما برای سرعت آزمون آیلتس آماده خواهید شد.

توانایی های انگلیسی و استراتژی های آیلتس خود را توسعه دهید

یکی از بزرگترین اشتباهات زبان آموزان این است که فقط روی آیلتس تمرکز می کنند؛ تست های تمرینی آیلتس زیادی را انجام می دهند اما فراموش می کنند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.

بیشتر زبان آموزان آیلتس از سطح فعلی زبان انگلیسی خود که اغلب متوسط یا پایین تر است، بی اطلاع هستند و فراموش می کنند که آیلتس یک آزمون مهارت انگلیسی است. به این ترتیب، انتظار می رود انگلیسی شما در سطح بالایی باشد. به خاطر داشته باشید که یادگیری آیلتس یک فرآیند است. اگر تسلط نسبتا خوبی در همه مهارت ها دارید، بین 3 تا 6 ماه برای آمادگی آزمون خود زمان نیاز دارید.

آکادمی زبان ارس به شما کمک می کند تا مهارت های لازم زبانی را برای رسیدن به نمره دلخواه در کمترین زمان ممکن به دست آورید و تکنیک های خاص آیلتس که در افزایش نمره بسیار تاثیر گذار است را به شما می آموزد.

چند کار هنگام گوش دادن به زبان انگلیسی را آموزش ببینید

بر کسی پوشیده نیست که آزمون آیلتس چالش های خاص خود را دارد و مهارت شنیداری از این قضیه مستثنی نیست. شما باید به 40 سوال در طول 4 فایل صوتی پاسخ دهید. فایل های صوتی فقط یک بار پخش می شوند. سوالات معمولی عبارتند از تکمیل جمله، تکمیل خلاصه، تکمیل فرم و چند گزینه ای.

سر در گم شدن در حین مکالمه تعجب آور نیست، اما باید سریع خود را پیدا کنید وگرنه تمام سوالات آن بخش را از دست خواهید داد. این یک فاجعه خواهد بود. حتی اگر چیزی را از دست دادید، ضروری است این مهارت را به دست آورید که اگر این مشکل پیش آمد چگونه می توانید برای ادامه پاسخ دادن به سؤالات بعدی، بازیابی کنید.

همچنین از شما انتظار می رود بسته به نوع سوال، نوع اطلاعاتی را که باید ارائه دهید، پیش بینی کنید. فرضا بر اساس نوع سوال، آیا یک شماره، یک نام ویا یک آدرس مورد سوال خواهد بود؟

آکادمی زبان ارس با بررسی تحلیلی تمامی گونه های سوال ( چهار جوابی، وصل کردن، جای خالی، جدول و …) مهارت لازم برای پیش بینی جواب قبل از شنیدن فایل را داشته باشید.

طیف گسترده ای از مهارت های خواندن را توسعه دهید

تنها هدف مهارت خواندن، آزمایش طیف گسترده ای از مهارت های خواندن است. خواندن برای یافتن موضوع اصلی، خواندن برای یافتن ایده های اصلی، خواندن برای جزئیات، مرور، درک استدلال منطقی، شناخت نظرات، نگرش ها و هدف نویسندگان.

شرکت کنندگان در آزمون باید پاسخ های کوتاه، وصل کردن گزینه ها، تکمیل جملات ناقص، تعیین سرفصل مناسب یا تکمیل نمودار را انجام دهند.

اطمینان حاصل کنید که تمریناتی که انجام می دهید شامل طیف گسترده ای از سوالات باشد تا به هر یک از آنها عادت کنید.

زمان بندی در مهارت خواندن ضروری است و شما وقت کافی برای خواندن چند باره متن را نخواهید داشت.

استراتژی هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از این وضعیت اجتناب کنید. به عنوان مثال، نحوه بررسی متن و نوع اطلاعاتی که باید روی آن تمرکز کنید.

در آکادمی زبان ارس تکنیک ها و روش های skimming و scanning  و همچنین درک پاراگراف به طور کامل تشریح می شود تا زبان آموز بتواند در کمترین زمان ممکن، پاسخ سوالات را پیدا کند.

هنگام نوشتن از اصطلاحات انگلیسی مناسب و قاطعانه استفاده کنید

مهارت نوشتن شاید همان چیزی است که اکثر مردم با آن مشکل اساسی دارند. هر دو بخش در آزمون آکادمیک باید به سبک رسمی نوشته شوند.

بخش 1 مستلزم این است که داده های در جدول و یا نمودار را توصیف و توضیح دهید، که اگر در آن متخصص هم باشید، به تمرین قابل توجهی در زبان انگلیسی نیاز دارد.

بخش 2 چالش نوشتن یک مقاله را ارائه می دهد. اغلب، اگر با موضوع ارایه شده آشنا نباشید، توسعه و تشریح موضوع داده شده دشوار است. علاوه بر این که، مقاله نوشته شده  باید ساختار مناسبی داشته باشد.

شما باید آماده پاسخگویی به هر دو بخش و درک الزامات هر کدام باشید.

باید از ادبیات مناسب برای تکمیل سوالات  Task 1 بالاخص در آزمون آکادمیک استفاده کنید. و مطمئن شوید تمرین شما شامل انواع مختلف نمودارها (نمودارهای خطی، نمودارهای میله ای، نمودارهای دایره ای، جداول، منابع داده های متعدد، فرآیندها، نمودارها) است تا برای همه این حالات در آزمون آماده باشید.

برای آماده شدن Task 2، خود را با ساختار یک مقاله، نحوه توسعه آن، نحوه نوشتن مقدمه و نتیجه گیری آشنا کنید. شما باید بتوانید ایده های خود را با استفاده از کلمات مناسب به هم متصل کنید. علاوه بر این، نوشتن در مورد موضوعات رایج در آیلتس را تمرین کنید تا با آنها آشنا شوید.

یک دوره آمادگی انواع مختلفی از مقاله هایی را که معمولاً در مورد آیلتس ارائه می شوند مانند: موافق یا مخالف، بحث در مورد دو نظر مخالف، مزایا و معایب، مشکلات و راه حل ها، علل و راه حل ها، علل و پیامدها در اختیار شما قرار می دهد.

در آکادمی زبان ارس تشریح  کاملی از ساختار مقاله ارائه خواهد شد. همچنین در جزوه تکمیلی مخصوص ارس، تمامی لغات و گرامر های مورد نیاز یکجا گردآوری و تمرین های آن ارائه شده است. همچنین هر هفته آزمون تحلیلی شبیه سازی آیلتس با بر اساس تفکیک مهارت ها، انجام خواهد شد تا شما با موضوعات مختلف و سبک سوالات گوناگون آشنایی کامل پیدا کنید.

با روانی و انسجام کامل صحبت کنید

تست مکالمه، کمتر از 15 دقیقه طول می کشد و به سه قسمت تقسیم می شود. 5 دقیقه اول برای مقدمه و مباحث عمومی بین آزمون دهنده و ممتحن در نظر گرفته شده است. بخش دوم توانایی آزمون دهنده را برای صحبت در مورد موضوعی تصادفی که در کارت سوال داده شده است ارزیابی می کند. قسمت آخر صرفاً به قسمت دوم پیچیدگی می بخشد. در این مرحله ممتحن به تلفظ، منبع واژگانی و روان بودن نیز توجه خواهد داشت.

تمرین هر بخش در شرایط امتحان برای آمادگی آزمون شما ضروری است و به فشاری که در طول آزمون خواهید داشت عادت خواهید کرد. شما باید بتوانید یادداشت هایی را انجام دهید که به شما کمک می کند در قسمت دوم آزمون به مدت دو دقیقه صحبت کنید.

گاها به سوالی مواجه می شوید که واقعاً جواب را نمی دانید یا اینکه اصلا ایده بخصوصی درباره آن ندارید، باید پاسخ دادن به این سؤالات را نیز تمرین کنید. به یاد داشته باشید که دانش شما ارزیابی نمی شود، اما این مهارت زبان انگلیسی شما است که ارزیابی می شود.

به یاد داشته باشید که پشتکار کلید موفقیت در مرحله مقدماتی امتحان است.

در آکادمی زبان ارس، با انجام آزمون های هفتگی، موضوعات متنوعی برای شما مرور خواهد شد تا با انواع موضوعات مطرح شده در آزمون آشنا شوید و در پاسخی تشریحی _ تحلیلی، مشکلات شما ارزیابی و برطرف خواهد شد.

 

خود را در انگلیسی غرق کنید

در کنار آمادگی آزمون خود را تا جایی که می توانید در معرض زبان قرار دهید. به مطالبی که علاقه مند هستید به زبان انگلیسی مطالعه کنید. مجلات آنلاین یا وبلاگ ها می تواند مکان خوبی برای شروع باشد.

هر روز مقداری انگلیسی بنویسید، مثل نوشتن یک دفتر خاطرات، داشتن یک وبلاگ یا برقراری ارتباط با یک جامعه آنلاین مانند افرادی در یک گروه فیس بوک که علاقه مشترکی با شما دارند.

به گفتگوی های انگلیسی، به ویژه صحبت های کسانی که زبان انگلیس زبان مادریشان است، گوش دهید و در صورت امکان به آن بپیوندید. تکنیک “سایه” را امتحان کنید. این تکنیک شامل تکرار آن چیزی است که کسی به زبان انگلیسی گفته است. این به تلفظ، لحن و استرس کمک می کند.

به خاطر داشته باشید که خودآموزی تا زمانی امکان پذیر است که متعهد باشید و کسی را پیدا کنید که بتواند به شما بازخورد بدهد. اگر نمی توانید متعهد شوید یا نمی توانید یک شریک مناسب پیدا کنید، موسسه ای را پیدا کنید که بتواند شما را راهنمایی کند و بازخورد بدهد.

در آکادمی زبان ارس، مطالب بروز و متنوع آموزشی در کلاس ها بررسی می شود تا مهارت افراد در صحبت پیرامون موضوعات گوناگون افزایش یابد. همچنین کلاس های بحث آزاد در هر هفته به صورت رایگان برای زبان آموزان برگزار می شود تا هر چه بیشتر در معرض صحبت کردن انگلیسی قرار بگیرند تا نه تنها مهارت گفتار، بلکه اعتماد به نفس لازم برای مکالمه به زبان دوم بوجود آید.

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

قبلی
آزمون ماک آیلتس
بعدی
آیلتس فشرده ویژه مهاجرت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up