بخش Writing | رایتینگ آزمون آیلتس

چگونه در بخش writing آزمون آیلتس نمره خوب بگیریم؟

شما مقالات بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ارائه متدهای آموزشی برتر آزمون های زبان انگلیسی را می خوانید.

رایتینگ آیلتس یا مهارت نوشتاری آیلتس در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال دو بخش یا دو Task دارد:

 • بخش یا Task دوم برای هردو یکی بوده و متقاضیان می بایست یک مقاله یا Essay بنویسند. این مقاله 40 دقیقه وقت داشته و در آن حداقل باید 250 کلمه نوشت.
 • بخش یا Task اول، در ماژول های جنرال و آکادمیک متفاوت است اما در هردو متقاضیان 20 دقیقه وقت داشته و باید حداقل 150 کلمه بنویسند. در Task 1 ماژول آکادمیک، می بایست یک گزارش از نمودار، نقشه، جدول، یا فرآیند نوشته شود. در Task 1 جنرال، یک نامه نوشته می شود.

مقالات آیلتس چهار چوب خاصی دارند. که گروه آموزشی ارس در یک طبقه بندی مشخص همه ی آن ها را به شما معرفی کرده و جزئیات نوشتنشان را به طور رایگان آموزش داده است.

 استفاده از اصطلاح ها، ضرب المثل ها و نقل قول ها در آزمون آیلتس:

بیشتر بخوانید : اصطلاحات عامیانه و ضرب المثل های انگلیسی

بیشتر بخوانید : کلمات و اصطلاحات عاشقانه انگلیسی

آیا با استفاده از اصطلاح ها (Idioms) می توان نمره بیشتری گرفت؟

مسلما استفاده از اصطلاحی مثل “it cost an arm and leg” که کاملا غیررسمی است، برای بخش دوم آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مناسب نیست.

روش های بهتری برای استفاده از اصلاحات در آزمون آیلتس وجود دارد. به عنوان مثال “The key to this issue” قطعا به معنی کلید مورد استفاده برای باز کردن درب نمی باشد. اصطلاحاتی نظیر آنچه گفته شد یک راه قابل قبول برای کسب نمره ای بالا در آزمون آیلتس (IELTS) می باشد.

نکته ای که در مورد استفاده از نقل قول ها در رایتینگ حائز اهمیت می باشد آن است که ممتحن با توجه به سطح زبان، به داوطلب نمره می دهد. و نه بابت استفاده از لغاتی که از صحبت های دیگران به یاد دارند.

اگرچه که استفاده از نقل قول در Academic essay در دانشگاه قابل قبول است .ولی در آزمون آیلتس برای داوطلب نمره ای به ارمغان نخواهد آورد. بنابراین می توانید از نقل قول ایده بگیرید و آن را درک کنید .و به زبان خودتان مفهوم آن را بنویسید.

 آیا می توان از ضرب المثل ها در رایتینگ آیلتس (IELTS Writing) استفاده کرد؟

بیشتر بخوانید : راهکارهای تقویت رایتینگ

از نوشتن ضرب المثل در رایتینگ پرهیز کنید. چراکه نوشتن آنها ممکن است باعث کسب نمره ای مورد قبول در آزمون رایتینگ آیلتس نشود.

به عنوان مثال “all the glitters are not gold’ هرچند که معنی آن به درستی در رایتینگ برداشت شود اما بهتر است که بنویسید:

“people should not be deceived by appearance because they can be deceptive”.

همانطور که ملاحظه می کنید جمله دوم از مجموعه ای لغات تشکیل شده که داوطلب را برای کسب نمره ای بهتر یاری می کند.

رایتینگ آزمون آیلتس

 آیا داوطلب مجاز به استفاده از نقل قول، اصلاح و ضرب المثل در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) می باشد؟

از آنجایی که ضرب المثل و نقل قول ها آکادمیک نیستند، برای استفاده در اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) مناسب می باشند. هرچند تلاش کنید برای به یادآوری ضرب المثل و یا نقل قول فاکتور روانی صحبت (Fluency) را از دست ندهید.

زمانی نمره بالا در اسپیکینگ کسب خواهید کرد .که با توجه به مضمون، به درستی صحبت کنید. بنابراین، بطور کل سعی نکنید که صحبت های خود را با استفاده از ضرب المثل و نقل قول پر کنید. چرا که در نهایت آنها مستقیما از ذهن شما نشات نگرفته اند و باعث افزایش نمره نخواهند شد.

 در Task 1 و Task 2 رایتینگ آیلتس (IELTS Writing) چه تعداد لغت باید بنویسیم؟

 قانون شمارش لغات در آزمون آیلتس :

 • ۱- در آزمون آیلتس برای بخش اول Task 1) ۱۵۰) و بخش دوم Task 2) ۲۵۰) لغت معین شده است.
 • ۲- داوطلب محدویتی برای نوشتن متنی با بیش از ۱۵۰ و ۲۵۰ لغت را ندارد.
 • ۳- در صورت کمتر بودن تعداد لغات، داوطلبان با کسر نمره مواجه خواهند شد.

تعداد لغات پیشنهادی برای هر بخش آزمون آیلتس

 • ۱- همیشه متن خود را به گونه ای بنویسید که بیشتر از مینیمم مقدار تعیین شده برای هر بخش لغت داشته باشد.
 • ۲- اگزمینر لغت ها را چک و شمارش خواهد کرد.
 • ۳- در بخش اول آزمون سعی کنید بین ۱۷۰-۱۹۰ لغت و برای بخش دوم بین ۲۷۰-۲۹۰ لغت هدف گذاری کنید. بنابراین داوطلب با نوشتن این تعداد لغت در محدوده امن قرار می گیرد. هرچند که باید تلاش کند از نوشتن اطلاعات اضافی پرهیز کند.
 • ۴- بیش از حد ننویسید. کیفیت را فدای کمیت نکنید. به این معنی که سعی کنید رایتینگ خود را با گرامر، ساختاری درست و زمان بندی مناسب سازمان دهی کنید و بنویسید.

آیا با نوشتن تعداد لغت بیشتر نمره بهتری در آزمون آیلتس کسب خواهید کرد؟

جواب این سوال واضح است. خیر آزمون آیلتس (IELTS) به دنبال یک رایتینگ کاملا مرتبط و متمرکز می باشد. در نتیجه با نوشتن مطالبی که ۱۰۰% از مرتبط بودن آن اطمینان ندارید .و فقط برای افزایش تعداد لغات، مطالب غیر مرتبط بنویسید، نمره از دست خواهید داد.

در نوشتن مقدمه سعی نکنید قلاب خود را به هر سویی پرتاب کنید تا متنی جذاب بنویسید. چراکه در آزمون آیلتس (IELTS) برای نوشتن متنی متمرکز و مرتبط با صورت سوال امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد . نه بابت نوشتن متنی جذاب.

هشدارهای شمارش لغت در آزمون آیلتس :

۱- اگر دقیقا صورت سوال را در مقدمه تکرار کنید .و آن را تغییر ندهید،ممتحن آن لغات را حساب نخواهد کرد . ممکن است مجموع آن ها از۲۵۰ لغت کمتر شود. بنابراین همیشه سعی کنید که صورت سوال را پارافریز (paraphrase) کنید.

۲- چگونه بفهمیم در رایتینگ آزمون آیلتس چه تعداد لغت نوشتیم؟

مسلما زمان آن را نخواهیم داشت که تک تک لغات نوشته شده را شمارش کنیم . بهترین راه آن است که لغت هر سطر را شمارش کرده و تعداد متوسطی در نظر بگیریم و ضرب در تعداد سطرهای نوشته شده کنیم. بنابراین قبل از شرکت در آزمون آیلتس سعی کنید بر روی پاسخنامه های آزمون تمرین کنید. و دقیقا بدانید چه تعداد لغت در هر سطر می نویسید.

سوالات متداول در رایتینگ آزمون آیلتس :

در پاسخ گویی به بخش رایتینگ آزمون آیلتس (IETS Writing) سوالاتی برای بسیاری از زبان آموزان مطرح می شود که پر تکرارترین آنها پاسخ خواهیم داد.

 • آیا درست است که رایتینگ خط خوردگی داشته باشد؟  corections —> corrections

هنگام نوشتن اگربخواهید لغتی را حدف کنید امری طبیعی است .چرا که هنگام نوشتن مغز بطور مداوم در حال جایگزینی لغات می باشد تا در نهایت بهترین لغت را انتخاب کنید. بسیاری از داوطلبان لغت اضافه را پاک می کنند.اما بسیاری دیگر نیز با کشیدن خط بر روی نوشته، لغت مورد نظر را حذف می کنند. اما حتما اطمینان حاصل کنید خطی که کشیده اید به اندازه کافی ضخامت دارد و ممتحن را به اشتباه نمی اندازد .و متن نوشته شده به اندازه کافی واضح می باشد.

 • در صورت جا انداختن یک لغت در رایتینگ آزمون آیلتس آیا درست است که با اضافه کردن “V”  لغت جا افتاده را به متن اضافه کنیم؟

اینکه لغت جدیدی را در غالب “V” به متن خود اضافه می کنید مشکلی ایجاد نمی کند. اما مطمئن باشید که به راحتی خوانده خواهد شد هرچند که اگر به خوبی رایتینگ خود را برنامه ریزی کرده باشید .با این مشکل روبه رو نخواهید شد. به این معنی که قبل از شروع به نوشتن رایتینگ حتما باید بطور دقیق و شفاف طرح ریزی کنید .که دقیقا می خواهید در هر قسمت به چه مواردی اشاره کنید.

 • اگر رایتینگ آیلتس شلوغ و کثیف باشد آیا نمره از دست خواهیم داد؟

اگر متن خود را کثیف و شلوغ بنویسید به صورتی که ممتحن به راحتی نتواند آن را بخواند. لغات غیرخوانا از متن حذف خواهد شد و در نهایت از مجموع لغات نوشته شده (۲۵۰ لغت برای Task 2 و ۱۵۰ لغت برای  Task 1) کسر خواهد شد. بنابراین تاثیر مستقیم بر روی نمره داوطلب خواهد گذاشت. در نتیجه سعی کنید که هر آنچه که به متن خود اضافه می کنید و یا کم می کنید شفاف و خوانا باشد.

 Topic Sentence  در رایتینگ آزمون آیلتس چیست؟

هر پاراگراف در قانون نگارشی زبان انگلیسی باید با یک جمله ی اصلی Topic Sentence شروع شود.

جمله ی اصلی و اولین جمله ی پاگراف های شما باید ایده ی اصلی پاراگراف رو پوشش دهد. جملات دیگر در خدمت این جمله هستند و تلاش به پشتیبانی از ایده ی اصلی را با کمک توضیح، مثال و شواهد دارند.

گاها گفته می شود که شما پارگراف های Introduction و Conclusion نیاز به جمله ی Topic sentence ندارد .و فقط Paraphrase کردن Argument کفایت می کند. که این مسیله ساخته ی ذهن بعضی از افراد می باشد. بخاطر داشته باشید هر پارگراف در زبان قانون نگارشی زبان انگلیسی نیاز به Topic sentence دارد.

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

دوره های در حال برگزاری :

مشاوره رایگان و ثبت نام :

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up