با آزمون EPT آشنا شوید

آزمون زبان دانشگاه آزاد یا EPT (English Proficiency Test) یکی از آزمون های سنجش سطح زبان است که از سال 86 توسط واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، تنها برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد، برگزار می شود. آزمون EPT برای متقاضیانی که مدرک بین‌المللی یا نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را ندارند کاربردی می باشد چرا که میتوانند از نمره‌ی قبولی در این آزمون، در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد استفاده کنند. آزمون EPT به‌صورت ماهانه در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. ثبت نام در آزمون EPT به‌راحتی از طریق اینترنت و در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی امکان‌پذیر است.
آزمون EPT شامل 100 سوال تستی میشود که از سه بخش تشکیل شده و به شرح جدول زیر می باشد :

مهارت تعداد سوالات توضیحات
واژگان
(Vocabulary)
25 سوال برای کسب نمره حداکثری در این قسمت، داوطلب به مطالعه گسترده در حوزه های علمی، فرهنگی، محیط زیست و پزشکی نیازمند است.
ساختار و دستور زبان
(Grammar)
40 سوال در این قسمت، داوطلب باید تسلط کافی بر قواعد و ساختار های انگلیسی داشته و دانش تشخیص و انتخاب گزینه صحیح را در زمان مناسب داشته باشد.
درک مطلب
(Reading Comprehension)
35 سوال این قسمت، از 15 سوال Cloze Test و 20 سوال مرتبط با متن های داده شده، تشکیل میشود که پس مطالعه دقیق آنها، داوطلب باید به سوالات چهار گزینه ای پاسخ دهد.
100 سوال داوطلبان این آزمون، برای دریافت نمره قبولی و اخذ مدرک، باید به حداقل ۵۰ درصد سوالات پاسخ صحیح بدهند. این آزمون نمره منفی ندارد. زمان پاسخ دهی به آزمون 140 دقیقه می باشد.

برخی از منابع مهم آزمون EPT :

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

دوره های در حال برگزاری :

مشاوره رایگان و ثبت نام :

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up