با آزمون MHLE آشنا شوید

آزمون تخصصی زبان وزارت بهداشت یا MHLE (Ministry of Health Language Examination) برای سنجش سطح دانش و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. مدرک کسب شده از آزمون MHLE چه پیش از آزمون جامع دکترا و یا هنگام مصاحبه دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی ایران قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد. این آزمون معمولا دو ماه یکبار توسط وزارت بهداشت در شهرستان تهران برگزار می شود. ثبت نام در آزمون MHLE به‌راحتی از طریق اینترنت و در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان‌پذیر است.
آزمون MHLE شامل 100 سوال 4 گزینه ای میشود که از چهار بخش تشکیل شده و به شرح جدول زیر می باشد :

مهارت تعداد سوالات توضیحات
درك مطلب شنيداري
(Listening Comprehension)
30 سوال در این بخش داوطلب علاوه بر داشتن مهارت های درک مفاهیم، باید به مهارت های شنیداری و تلفظ واژگان نیز تسلط داشته باشد. سوالات این بخش تنها یکبار از بلندگو پخش میشوند و داوطلب باید کلمات جا افتاده را تشخیص دهد و یا به سوالات درک شنیداری، در زمان مناسب پاسخ دهد.
واژگان
(Vocabulary)
20 سوال برای کسب نمره حداکثری در این قسمت، داوطلب به مطالعه گسترده در حوزه های علمی، فرهنگی، محیط زیست و پزشکی نیازمند است. مقالات سایت معتبر پزشکی PubMed به صورت رایگان قابل دانلود و مطالعه می باشند.
ساختار و دستور زبان
(Grammar)
20 سوال در این قسمت، داوطلب باید تسلط کافی بر قواعد و ساختار های انگلیسی داشته و دانش تشخیص و انتخاب گزینه صحیح را در زمان مناسب داشته باشد.
بخش درک مطلب
(Reading Comprehension)
30 سوال در این قسمت، ۴ متن آکادمیک مطرح می شود که پس مطالعه دقیق آنها، داوطلب باید به سوالات چهار گزینه ای پاسخ دهد.
100 سوال داوطلبان این آزمون، برای دریافت نمره قبولی و اخذ مدرک، باید به حداقل ۵۰ درصد سوالات پاسخ صحیح بدهند. این آزمون نمره منفی ندارد. زمان پاسخ دهی به آزمون 85 دقیقه می باشد.

برخی از منابع مهم آزمون MHLE :

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

دوره های در حال برگزاری :

مشاوره رایگان و ثبت نام :

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up