با آزمون MSRT آشنا شوید

آزمون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا MSRT (Ministry Science, Research & Technology) یکی از آزمون‌های استاندارد براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي است که توسط معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزار می‌شود. داشتن مدرک قبولی از این آزمون، برای دانشجویان اعزامی و متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور و نیز داوطلبان آزمون دکترا (غیر پزشکی) کاربردی است. این آزمون معمولا هر ۳۵ روز یکبار و تقریبا ۱۰ بار در سال برگزار می شود. ثبت نام در آزمون MSRT، به سادگی از طریق اینترنت و در سامانه جامع دانشجویان امکان پذیر است.
آزمونMSRT شامل 100 سوال تستی میشود که از سه بخش تشکیل شده و به شرح جدول زیر می باشد :

مهارت تعداد سوالات زمان پاسخدهی توضیحات
ساختار و نوشتار زبانی
(Structure and Written Expression)
30 سوال 20 دقیقه در این بخش داوطلب باید تسلط کافی بر قواعد و ساختار های انگلیسی داشته و دانش تشخیص و انتخاب گزینه صحیح را در زمان مناسب داشته باشد.
درک مطلب
(Reading Comprehension)
40 سوال 40 دقیقه داوطلب باید با داشتن حیطه وسیعی از دانش لغات انگلیسی و همچنین ساختار های دستوری و تکنیک های مرتبط با درک مفاهیم، در زمان مناسب قادر به درک معنا و پاسخگویی به سوالات باشد.
درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening Comprehension) 30 سوال 15 دقیقه در این بخش داوطلب علاوه بر داشتن مهارت های درک مفاهیم، باید به مهارت های شنیداری و تلفظ واژگان نیز تسلط داشته باشد. سوالات این بخش تنها یکبار از بلندگو پخش میشوند و داوطلب باید کلمات جا افتاده را تشخیص دهد و یا به سوالات درک شنیداری، در زمان مناسب پاسخ دهد.
————- 100 سوال مجموع زمان آزمون : 75 دقیقه داوطلبان این آزمون، برای دریافت نمره قبولی و اخذ مدرک، باید به حداقل ۵۰ درصد سوالات پاسخ صحیح بدهند. این آزمون نمره منفی ندارد.

برخی از منابع مهم آزمون MSRT

درخواست مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

دوره های در حال برگزاری :

مشاوره رایگان و ثبت نام :

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up