تعیین سطح آنلاین آیلتس

تعیین سطح آزمون آیلتس :

آزمون آیلتس یکی از قاعده مند ترین آزمون های بین المللی به شمار میرود و اکثر داوطلبان این آزمون همیشه این سوال را در سر دارند که آیا راهی پیدا میشود که بتوانند قبل از آزمون به سوالات دسترسی پیدا کنند؟ به بیانی ساده تر آیا سوالات آزمون آیلتس قابل خریداری و یا لو رفتن هستند؟ پاسخ این سوال “مطلقا خیر” هست.

تکرار سوالات آزمون آیلتس چگونه است؟

اما جالبه بدونید بستر سوالات آیلتس هر 6 ماه یک بار تغییر میکنه و طی این بازه در تمامی بخش ها مخصوصا اسپیکینگ سوالات تکرار می شوند.
در این مقاله مایلم در مورد سوالات تکرار شونده یا سوالات پر تکرار آیلتس با شما صحبت کنم.

بستر سوالات آزمون آیلتس در هر بازه 6 ماهه تغییر میکند و در طی این 6 ماه سوالات به حالت تکرار شونده در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

منظور از سوالات تکرار شونده چیست؟

منظور این است که سوالات در سه بخش مهارت اسپیکینگ ساختار یکسان و داده های متفاوت دارند. یعنی در بخش اول که سوالات جنرال و کلی لحاظ می گردد عموما موضوعات این بخش با همان قالب ساختاری و گرامری عینا تکرار می گردد و فقط داده های این بخش ها اعم از اسامی و شاخص ها و اعداد متغییر هستند.

بسیار پیش آمده که داوطلبان آیلتس قبل از آزمون با مطالعه ی کتاب های مرتبط با مهارت اسپیکینگ سعی بر حفظ کردن سوالات و عبارات داشته اند که از نظر تکنیکی این کار اشتباه بوده و در موارد بسیاری مشاهده شده که آزمون گیرنده متوجه این مهم شده و داوطلب نمره این بخش را از دست داده. به نوعی حفظ کرده ساختار ها و عبارات و کلمات مشخص از سمت آزمون گیرندگان همیشه سرکوب شده و آزمون گیرنده صدای ضبط شده شما را چندین بار بررسی میکند.

اگر قالب بیان شما با آنچه که در بخش های مهارت اسپیکینگ در قالب کلمات و عبارات پیچیده هم خوانی داشته باشد و در یک مرتبه قرار گیرد بی شک مشخص است که شما دانش کافی را دارید و نمره ی خوبی را بدست می آورید.

اما اگر قالب گفتاری شما همسو با کلمات و عبارات پیچیده ای که برای پاسخ به سوالات استفاده میکنید نباشد، از دید این سازمان شما محکوم به حفظ کردن هستید و نمره کمی در این مهارت به شما تعلق خواهد گرفت.

سوالات تکرار شونده و یا پر تکرار این امکان را برای شما فراهم میکند که با قالب و ساختار های مشخصی آشنا شوید که نیازی به حفظ کردن ندارند و شما با الگو برداری صحیح و با تکرار و تکرار و تمرین میتوانید به سادگی این الگو ها را در کلام خود پیاده سازی کنید و به سادگی نمره هر بخش را به دست آورید.

بنابراین بر خلاف باورهای اشتباهی که افراد سودجو و اساتید غیرمتخصص به شما انتقال میدهند شما هرگز نیازی به حفظ کردن کلمات و عبارات و ساختارهای این مهارت ندارید و تنها با مطالعه ی مکرر و منظم سوالات اخیر آزمون می توانید با ضریب بیار بالایی ساختارهای تکرار شونده را شناسایی کنید و با آگاهی به این ساختار و قالب ها در جلسه آزمون حضور پیدا کرده و نمره 8 خود را دریافت کنید.

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

قبلی
نمونه اسپیکینگ آزمون آیلتس-نمره 6-نمره 7-نمره 8
بعدی
دوره های تخصصی آیلتس آکادمی زبان ارس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up