با آزمون TOLIMO آشنا شوید

آزمون TOLIMO (Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) ، یکی از آزمون های استاندارد براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي است که در ایران توسط سازمان سنجش برگزار مي شود. کسب نمره قابل قبول در این آزمون برای متقاضیان شرکت در آزمون جامع دکتری یا افرادی که تمایل به اخذ بورسیه اعزام به خارج از کشور دارند، راهگشا و کاربردی است. آزمون TOLIMO معمولا ماهی دو بار از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می گردد. ثبت نام در آزمون TOLIMO به‌راحتی از طریق اینترنت و در سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است.
سوالات آزمون TOLIMO در دو دفترچه ارائه می شوند. دفترچه اول، شامل یک سوال تشریحی برای ارزیابی مهارت های نوشتاری به زبان انگلیسی است و دفترچه دوم شامل ۱۴۰ سوال تستی در سه گروه بوده که به شرح زیر میباشد :

مهارت تعداد سوالات زمان پاسخدهی توضیحات
ساختار و نوشتار زبانی
(Structure and Written Expression)
40 سوال 30 دقیقه در این بخش داوطلب باید تسلط کافی بر قواعد و ساختار های انگلیسی داشته و دانش تشخیص و انتخاب گزینه صحیح را در زمان مناسب داشته باشد.
درک مطلب
(Reading Comprehension)
50 سوال 55 دقیقه داوطلب باید با داشتن حیطه وسیعی از دانش لغات انگلیسی و همچنین ساختار های دستوری و تکنیک های مرتبط با درک مفاهیم، در زمان مناسب قادر به درک معنا و پاسخگویی به سوالات باشد.
درک مطلب شفاهی یا شنیداری
(Listening Comprehension)
50 سوال 35 دقیقه در این بخش داوطلب علاوه بر داشتن مهارت های درک مفاهیم، باید به مهارت های شنیداری و تلفظ واژگان نیز تسلط داشته باشد. سوالات این بخش تنها یکبار از بلندگو پخش میشوند و داوطلب باید کلمات جا افتاده را تشخیص دهد و یا به سوالات درک شنیداری، در زمان مناسب پاسخ دهد.
150 سوال مجموع زمان آزمون : 120 دقیقه نمره آزمون در دامنه ی ۳۱۰ تا ۶۷۷ تعریف شده است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، نمره بین۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، نمره‌ بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و نمره کمتر از ۴۷۹ به معنی نتیجه ضعیف است. درصورتی که نمره کل داوطلب از ۳۱۰ کمتر باشد مردود محسوب میشود. علاوه بر این، نمره‌ی بخش تشریحی بین ۱ تا ۶ است که در کارنامه نهایی کنار نمره کل ذکر می‌شود.

برخی از منابع مهم آزمون TOLIMO :

قبلی
EPT
بعدی
MHLE

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up