هزینه آزمون آیلتس در ایران

هزینه آزمون آیلتس IELTS در سال 1401/ 2022 در ایران چقدر است؟

هزینه آزمون آیلتس همیشه یکی از دغدغه‌های متقاضیان شرکت در این آزمون است. در حال حاضر در کشور ایران، سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع رسمی صادرکننده مجوز تمامی امور مربوط به برگزاری آزمون‌های آیلتس است..

به همین خاطر، هزینه ای که متقاضیان باید برای ثبت نام در آزمون آیلتس بپردازند توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و تعیین می‌شود.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص هزینه آزمون های زبان بین المللی آیلتس (IELTS)
به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون های بین المللی آیلتس می رساند، همانطوری که در سایت های ثبت نامی مراکز مجری آزمون آیلتس و نیز سایت سازمان سنجش آموزش کشور آمده است، وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب می باشد، واین بدان معناست که چنانچه تغییری (افزایش يا کاهش) در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی اعلام گردد، بدیهی است تا قبل از زمان آزمون، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام ازداوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده می شود.

لذا پیرو بخشنامه های بانک مرکزی، هزینه ثبت نام در آزمون های بین المللی مشمول نرخ اولیه ارز دولتی (دلار امریکا = 42000 ریال) نمی باشد و می بایست به نرخ ثانویه ارز دولتی (نرخ بازار) که روزانه از سوی بانک مرکزی تعیین و اعلام می شود، محاسبه گردد.

هم چنین بر اساس ماده 107 قانون مالیات های مستقیم، اصلاحی مصوب 97/04/31 وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر 15% درصد مالیات بر آزمون های بین المللی، و هم چنین کارمزد صرافی های بانک های عامل جهت ارسال ارز ثبت نامی توسط مراکز مجری به موسسات مادر در خارج از کشور و شناور بودن قیمت ارز به نرخ بازار از سوی بانک مرکزی بطور روزانه و با توجه به نرخ ثبت نام 250 دلار امریکا ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ گردیده است.

بدیهی است چنانچه تا قبل از صدور کارنامه آزمون تغییری مبنی بر کاهش در نرخ ارز اختصاصی از سوی بانک مرکزی صورت بگیرد، نرخ جدید ثبت نام در آزمون آیلتس مجدداً توسط سازمان محاسبه می گردد و ما به التفاوت آن توسط مراکز مجری، به داوطلبان عودت داده می شود.

نحوه ثبت نام آزمون آیلتس

لیست مراکز رسمی دارای مجوز ثبت نام و برگزاری آزمون آیلتس :

  • دانشگاه آزاد اسلامی
  • موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام (دارای ۹ شعبه در تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز، ساری، اهواز، کرمان و جزیره کیش میباشد)
  • موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
  • آیلتس تهران ( 4 شعبه در تهران، کرج، جزیره کیش و شیراز است)
  • موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (offsite موسسه آیلتس تهران)
  • موسسه پارسیان (offsite موسسه آیلتس تهران)
  • موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)
  • موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش (offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

قبلی
آیلتس فشرده ویژه مهاجرت
بعدی
7 نکته طلایی رایتینگ آیلتس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نوع دوره :*
متقاضی کدام دوره هستید؟*

مقالات مرتبط :

keyboard_arrow_up